Sezóna 4

Sezóna 4 – Epizoda 12 – And When I Die

Autor v 11.10.2011 , Epizody, Sezóna 4, Top | Žádné komentáře

Sezóna 4 – Epizoda 12 – And When I Die

Duch Marnie vstoupil do Lafayetta a ohrožuje na životech všechny kolem, zvláště Jesuse, jehož moc šamana, zoufale touží získat. Sookie a Tara se mezitím snaží vrátit život alespoň částečně do normálních kolejí, k čemuž má Sookie pomoci i návrat k Samovi do práce. Zde ji vyhledá Alcide, který jí oznámí, že s Debbie jednou provždy skončil a nazačuje jí, že by se měli dát dohromady. Sookie však odporuje, že neumí ovlinit to, koho miluje. Po soumraku je již jasné, že Marnie v Lafayettově těle zabila Jesuse a získala jeho moc, pomocí které hodlá zabít Billa a Erica. Sookie s Tarou a Holly však vyvolají duchy zemřelých, včetně Sookieniny babičky a ti jim pomohou Marnie porazit. Jesusovi to však život nevrátí a Lafayette je zničený, vlastní rukou ho pod vlivem Marnie zabil. Jason se dává dohromady s Jessicou, ale ta nechce nic než jen sex, zatímco Jason se asi poprvé zamiloval… Větší problém má však Sookie, musí volit mezi dvěma muži, které miluje, nakonec proto nevolí nikoho a odchází sama. A ačkoli se všem zdá, že horší už to být nemůže, všichni se mýlí, Arlene se zjeví duch Reného a varuje ji před Terrym, Eric s Billem popraví Nan Flanaganovou, Debbie vrthne k Sookie do domu se zbraní v ruce a ve rvačce zastřelí Taru a Alcide na jedné ze svých staveb objeví díru v základech a roztržené stříbrné řetezy, ve kterých byl uvězněn Russel Edgington…

Přečíst celé

Sezóna 4 – Epizoda 11 – Soul of Fire

Autor v 10.10.2011 , Epizody, Sezóna 4, Top | Žádné komentáře

Sezóna 4 – Epizoda 11 – Soul of Fire

Jason zabrání Ericovi a Billovi zaútočit na Marnienin dům s tím, že je uvnitř Sookie. Ta se mezitím snaží Marnie přemluvit k vyjednávání a ukončení války. Marnie souhlasí a vezme s sebou Sookie i Holly, její požadavek je prostý – oba muži Bill i Eric si vezmou život a ona propustí všechny lidi včetně Sookie a ukončí válku. Oba souhlasí, jejich plány však překazí Pam, která nehodlá nechat Erica zemřít. Její jednání však způsobí vážné zranění Jasonovi a Jessica mu musí dát svou krev, aby přežil. Marnie je čím dál schopnější a dokáže vidět i budoucnost, když spatří svou mrtvolu, rozhodne se, že upíry venku zničí a s pomocí ostatních, kterými chytře manipuluje začne opět zaříkávat a zabíjet Erica, Jessicu i Billa. Jason však sestru včas upozorní a Sookie kouzelný kruh přeruší a tím si vyslouží od Marnie nenávist. Čarodějka uzavře Sookie v ohnivém kruhu a hodlá ji upálit. Taru a ostatní mezitím drží v šachu dalším kouzlem, aby jí nemohli pomoci. Jesus s Lafayettem však chytře zůstali stranou a pod záminkou záchrany jedné z členek kruhu, kterou Marnie zabila, připravují kouzlo na to, aby Antonia i její síla opustila tělo Marnie. To se jim nakonec podaří a do domu mohou vrthnout Eric s Billem, Marnie je na místě mrtvá. V obrovských problémech je však i Alcide. Sam je odhodlaný pomstít smrt bratra a Marcuse zabít. Jeho odhodlání ještě vzroste, když se od Luny dozvídá, že Marcus unesl Emmu. Marcus s Emmou našel úkryt u Debbie, která se s ním ze žárlivosti vyspala a on ji teď přemlouvá k útěku. Debbie chce zůstat, neboť Alcidea miluje, ten je však spolu se Samem najde u sebe doma a rozzuří se. Sam se s Marcusem popere, nakonec se ale rozhodne že ho nezabije. Když však Marcus namíří na Sama zbraň, zabije ho Alcide a následně zavrhne Debbie.

Přečíst celé

Sezóna 4 – Epizoda 10 – Burning Down the House

Autor v 9.10.2011 , Epizody, Sezóna 4, Top | Žádné komentáře

Sezóna 4 – Epizoda 10 – Burning Down the House

Sookie na poslední chvíli zabránila Billově vraždě a dokázala z Erica sejmout Antiniinu kletbu, díky čemuž se mu opět vrátila paměť. Nikdo však nemá čas na vysvětlování, Marnie/Antonie zmizela s dalšími dvěma upíry a nehodlá se vzdát své pomsty. Tara, Holly a další se snaží dostat ze svého vězení, jejich snaha je však díky kouzlu marná. Jason se cítí provinile, neboť strávil s Jessicou noc a žádá ji o vymazání paměti, což ji rozčílí. Terry s Arlene zjišťují, že je Andy závislý na V a jeho odvykací kúru si bere na starosti Terry. Eric s Billem, Pam a Jessicou plánují vyhodit Marnienin dům do povětří, včetně všech lidí uvnitř. To však Sookie nehodlá dopustit a spojí se s Jasonem, Lafayettem a Jesusem. Ten má plán, jak k Marnie proniknout a dostat z ní ducha Antonie, Ovšem ukáže se, že touhou po krvi již nebaží Antonie, ale právě Marnie, které se její moc a postavení velmi zalíbilo. Tara s Holly nakonec na chvíli prolomí kouzlo, které je drží u Marnie v obchodě, ale výsledek je nevalný, nejen že se oběma ženám nepodaří uniknout, ale dokonce dovnitř vtáhnou i Lafayetta a Sookie.

Přečíst celé

Sezóna 4 – Epizoda 9 – Let´s Get Out of Here

Autor v 8.10.2011 , Epizody, Sezóna 4, Top | Žádné komentáře

Sezóna 4 – Epizoda 9 – Let´s Get Out of Here

Alcide porušil svůj slib daný Debbie a nachází postřelenou Sookie, kterou běží zachránit. Vytrhne mu ji však Bill a dá jí v domě napít své krve, díky které ji zachrání. Sookie je tak v pořádku, ale chce stůj co stůj najít Erica, kterého si Antonie spolu s dalšíma dvěma upíry odvedla do svého krámku. Jejím jediný cílem je pomsta a další útok na upíry, což se Taře ani ostatním nelíbí. Antonia ze všech udělá své vězně a nehodlá poslouchat jakékoli námitky. Lafayette, do kterého vstoupil duch Mavis, unese Arlenina Mikeyho a vrazí do Hoytova domu v domění, že je to jeho dům a hrozí všem nabitou zbraní. Jediný řešením je Jesus a jeho schopnosti šamana, který dokáže duchy osvobodit a poslat je na druhou stranu. Marcus se chce pomstít Samovi a navštíví ho v Merlotte´s, kde však najde jen Tommyho, předá mu vizitku se vzkazem, ať se na dané adrese ukáže. Sam však odjel s Lunou a Emmou tábořit. Na schůzku vyráží Tommy v Samově podobě a Marcus ho nechá surově zbít, Alcide nemá dost síly, aby tomu zabránil a odváží umírajícího Tommyho domů. Debbie si mezitím opět kupuje V a vydává se za Sookie, pod záminkou, že by jí také ráda pomáhala. Sookie toho využije a nechá se odvézt k Marnie do obchodu, zde ji najde Tara a napadne ji se zbraní v ruce, v myšlenkách však Sookie prozradí, že je Marnie vězní a že Eric má za úkol zabít Billa na festivalu tolerance. Jason mezitím odváží Jessice její věci, co jí posílá Hoyt, oběma se však setkání značne vymkne kontrole.

Přečíst celé

Sezóna 4 – Epizoda 8 – Spellbound

Autor v 7.10.2011 , Epizody, Sezóna 4, Top | Žádné komentáře

Sezóna 4 – Epizoda 8 – Spellbound

Všichni upíři, kromě jediného útok čarodějnic v Bon Temps přežili, což Antonii rozčílí, vycítí však novou příležitost ve chvíli, kdy po ní Bill chce setkání a ukončení války. Svolá všechny čarodějky a své stoupence, včetně Tary, aby šli s ní o půlnoci na hřbitov vyjednávat příměří. Sookie a Eric se jeden druhému plně odevzdají a prožijí noc plnou vášně, kterou však přeruší krutá realita – i oni musí do války s Antonií, a tak se spolu s Billem vydávají na hřbitov. Alcide s Debbie se přidali k Marcusově smečce a Debbie se konečně cítí šťastná, vlkodlaci se navíc hodlají držet od sporu upírů a čarodějnic co nejdál. Stejný slib chce i Debbie od Alcidea, nechce, aby se přibližoval k Sookie. Alcide vše slíbí, ovšem dodržet slib je pro něj velmi těžké. Stejně těžké chvíle prožívá i Jason, který se sbližuje s Jessicou a cítí provinilost vůči Hoytovi, který se sice s Jess rozešel, ale trpí její ztrátou. Tommy Mickens se rozhodne vytěžit ze svých nových schopností a přemění se v Maxine s cílem, pronajmout její pozemky ropné společnosti. Sam se stále sbližuje s Lunou i její dcerkou Emmou, což se však nelíbí Emminu otci Marcusovi, konflikt mezi oběma muži je nevyhnutelný. Lafayette s Jesusem to také nemají lehké. Lafayette objevil schopnosti média a vidí ducha černošské ženy Mavis, která se točí kolem Arlenina synka v domnění, že je to její dítě. O půlnoci propukne na hřbitově bitva, která končí špatně pro Billovu stranu – Eric se stává opět otrokem Antonie a Sookie postřelí Billovi žoldáci.

Přečíst celé

Sezóna 4 – Epizoda 7 – Cold Grey Light of Dawn

Autor v 11.8.2011 , Epizody, Sezóna 4, Top | Žádné komentáře

Sezóna 4 – Epizoda 7 – Cold Grey Light of Dawn

Bill Erica propustil a ten se konečně sblíží se Sookie. Jejich štěstí však netrvá dlouho, u dveří zaklepe Bill se stříbrnými řetězy v ruce. Antonia získala zpět svou sílu a jejím cílem je vyhnat všechny upíry na světlo. Kdo se nepřipoutá stříbrnými řetězi, zemře na slunci. Eric se Sookie poslechnou a i Jessica s Billem se nechají zavřít a připoutat, ovšem kletba je mocná a Jessica příliš slabá… Tara se mezitím přidává k Marnie, její touha po pomstě, za vše, co se jí stalo sílí, navíc od sebe odehnala i Naomi. Lafaytte se v Mexiku od Jesuse dozvídá, že do něj vstoupil duch Jesusova strýce Lucy. Samovi pomalu dochází, co Tommy provedl a jakou schopnost získal. Ve vzteku bratra málem zabije, ale nakonec se rozhodne, že už ho nechce nikdy vidět. Jason se od Sookie dozvídá o kletbě a beží zachránit Jess…

Přečíst celé