Sezóna 5 – Epizoda 11 – Sunset

Autor v 14.9.2012 , Epizody, Sezóna 5, Top | Žádné komentáře

Sezóna 5 – Epizoda 11 – Sunset

Lilith se začala objevovat všem Autoritám. Všem navrhla, aby se stali vůdci a vypili celou její krev. Bill zpočátku odmítá, ale postupně začne jejímu vlivu propadat. Eric je šťastný, neboť Billův plán nevyšel a Nora zjistila, že Lilith je zlo a i filosofie sanguinistů. Snaží se s Ericem vymyslet, jak se ze sídla Autorit dostat. Příležitostí je návštěva generála, který přijel projednávat upíří útoky na továrny. Eric jej zabije a pod záminkou očarování všech jeho lidí i s Norou mizí ze sídla.

Jessica uposlechla příkazu Billa a přijela za ním do sídla. Jeho posedlost novou Biblí a filosofií ji však děsí. Stal se z něj chladný a nemilosrdný upír, kterého nikdy neznala. Dokonce ji donutí, aby přeměnila Jasona na upíra. Jessica naštěstí s Jasonem oba její upíří strážce zabijí. Jessica sdělí Jasonovi, že si Russell jde pro Sookie a že ji ani Bill, ani Eric neochrání. Jason okamžitě beží za sestrou a varuje ji. Jessica se ukryje u Pam s Tarou, ovšem Pam přijdou zatknout za vraždu nového šerifa a Jessicu odvedou do sídla Autorit, kde na ni čeká hněv Billa a vězení.

Sookie se mezitím u víl snaží zjistit, co má dělat s danou smlouvou. Má jí pomoci porada se Starší – nejmocnější vílou, která přešla přes portál. Ovšem konkrétní odpovědi se nedočká a navíc je jejich rozhovor přerušen příchodem Russella Edgingtona, kterého přivede Jason omámený jeho kouzlem. Víla při útoku na Russella zemře, ten vypije celou její krev a díky tomu pak vidí místo, kde se víly ukrývají.

Problémy mají i Andy a Holly. Jejich vztah, který se úspěšně vyvíjel se pokazí poté, co se objeví víla Maurella, se kterou Andy strávil před několika týdny 2 noci. Ovšem teď se objevila těhotná a dokonce začne rodit přímo v baru. Porodní bábu dělá sama Holly. Víla odrodí a odchází. Andymu zůstanou čtyřčata a naštvaná Holly…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *